ATLAS, Станѝ!
- Атлас, мирно! - урок по синхро-химия за напреднали
Не е за вярване как толкова много несвързани теми и събития могат да се съберат на едно място и да се окажат дебело свързани,
просто фрагментирания ни Ум не го разбира толкова лесно.
Трябва да го научиш или...
GUARDIAN OF LIBERTY
Чу ли за новия проект за издигането на статуя по-висока от Статуята на Свободата?
Е, как?
Скулпторът Atelier Missor се е заел с амбициозния проект да подари на Америка нова огромна статуя направена от елемента Титан, който корозира много бавно (практически вечен), с якостта на стомана и почти 50% по-лек от нея. Химично свойства, мен!
Тренираното синхро-око още тук би видяло нещо ГОЛЯМО и то не е размера.
Как да започна...
Скулптора Atelier е тотално непознат за интернета, като за него няма почти никаква лична информация, дори няма дата на раждане. Годината е 1990 и нищо повече.
По външния вид няма да си вадим заключения, но той е човек който иска да възстанови Новия Рим и това са негови думи. Не е първи, така че това не е голяма новина, няма и да е последния прочел историята чрез пропагандната машина. Такава е западната система – Wanna be Rome.
NITINOL да се довърши
Пича събира пари за да създаде най-голямата скулптура в света и да я подари на Америка за 250-тия им рожден ден. Толкова мило, отроних сълза. Ако четеш картинките ще забележиш, че големия проблем ще е с транспорта на бъдещата статуя, за това той иска да я изчука на щатска почва, но големия проблем би бил с визите. Френски гражданин да има проблем да ходи в Америка... хмм, от кога? Явно не е толкова чисто франсе, но и това ще се разбере.
Както виждаш бъдещия подарък се казва „Пазителя на Свободата“, но всъщност е елинския Атлас, който държи глобуса на врата си. Атлас е един от малкото митологични герои, които запазват едно и също име и при „гърците“ и при римляните, за това вАжи! Хейл Роум!
Ако си чел Newslatter-ите, които пусках по едно време трябва да се сещаш, че Тръмпеца получи много подаръци и не спира да получава. За половин година, златните подаръци към него станаха нещо като традиция...
По едно време мислех да събера всички предмети, които са му подарили и да ги сложа в инвентара на героя ми от Diablo 2, но нямам толкова свободни слотове. Толкова много item-и събра този, че почна ги drop-ва на мулетата (inside joke)
Голямата случайност баш Тръмп да е на 250-тата годишнина президент си е направо синхроничност, ако ме питаш хаха. Все тая – има шанс да получи нова голяма титаниева статуя – да се чуди къде ще я сложи. Освен, че ще има световно по футбол и Олимпийските игри ще са там през неговия мандат. Ще има да се фука :)))

Вече трябва да правиш директната връзка с „кораба майка“ 3iАтлас, който също се промъква в съзнанието на хората. Еуфорията у някои хора около този „звезден обект“ Атлас е отдавна посята и сега и е време да порасне, като поредния плевел за ума.
Понеже се хванахме за елемента съставляващ статуята - да видим този космически Атлас от какво е съставен. НИКЕЛ - сети ли се. Така наречения кораб-комета е съставен в голям процент от никел и това учените го знаят. Без да им вярваме и на думичка - ще се хванем за думата.
Появяват се магьосниците на сцената.
Първо Аксел (полярната Ос, за тези които са чели старите ми текстове), после забелязваме приликата със среброто и Сребърния сърфист, който по същия начин обикаля света на комиксите за да разрушава светове – после имаме цвят зелено, заради който никелът бил ценен (и за това съм разтягал), та накрая да свършим със Злия Ник.
Поздрави за Никулден.
Явно Гявола и Ник са адаши, което както добре знаем формира и Дядо Коледа ... Да не се отклоняваме толкова, но християните са викали на лошия – Ник, което днес е СейтнКлаус :))
Без да прекаляваме можем да потвърдим, че начина, по който никела е открит и как е асоцииран носи някакво „зло“ в произхода си, което можем да го пратим чак до кометата направена от никел – Атлас. (дори е някакво призоваване на дявола – Ник-Ела, но ел си е с божествен произход)
Да не издребняваме върху речника на Кембрич.
Без да пропускаме българската нелепа синхроничност трябва да отбележим 40-години на група Атлас, и първото изречение от статията на бенете за Химикът-Наско. Наско идва от Атанас, което ако преместиш последната буква с отпред става сАтана. Хах, както се казва това: дами и господа – това бяха синхроничностите от българска страна – нищо повече не се случва там :))
За да се измъкнем от неловката ситуация трябва да кажем, че вокала на група Атлас е на 30 години – Честита 40 Годишнина! :))
Не трябва да забравяме и митологията, в която Атлас и Прометей са братя титани. Прометей е нещо като символ на трансхуманизма, като благодарност за огъня/технологията (техне), която е „откраднал“ от боговете. Атлас се нарича последния прешлен преди черепа – този който сякаш държи главата. Прометей на много места се смесва с образа на Лусифер и т.н., но да не задълбаваме чак толкова. Атлас се наричат картите за ориентиране, а Прометей е огъня чрез който се обработват металите. Огъня не е толкова за храна, колкото за РУДА – за обработване суровина :)). Така двамата братя водят технологичния прогрес и за това са толкова уважавани и в модерния свят.
НИТИНОЛ
Да продължим урока по митична-химия. Какви химици сме ако ще си говорим за Титан и Никел и няма да се опитаме да ги съединим и да видим какво ще се получи.
Открихме сплавта Нитанол, която се оказва с почти извънземни качества :))
След като смесим Никел и Титан става сплав, която ако я оформиш както решиш и я загрееш на висока температура - след това колкото и да я деформираш тя се връща в първоначалния дизайн, ако съвсем мало я затоплиш. Чшш, това знаеше ли го?
Естествено, че го знаеш - от този материал са направени доста полезни неща в нашия свят - виждал си подобни мрежички, които както и да ги гънеш се връщат обратно. Това е постигнато и с платсмасата btw, но друго си е два супер здрави метала.
Супер полезна сплав в медицината, където прякора “smart material”. Друга дума асоциирана с Нитанола е Memory Effect, което с малко въображение можем да си представим една по-висока игра на Време и пространство и тяхното огъване.
РАЗКРИТИЕ
Alien Rome
Не би трябвало да възприемаме подобни информации без да филтрираме поне източника. Суматохата около кометата Атлас с 3 очи ще премине без очакваните откровения. Много хора клъвнаха на идеята, че най-сетне ще си кажем по едно Wazzaaa с рептилите, но колкото и да се надяваме извънземни скоро няма да видим :)
Така става и с филма, който трябваше да разкрие „тайната“ и да покаже на света, че „има нещо там“. Филма The Age of Disclosure е поредната подигравка с публиката и чак ме хваща жал... Във филма участва сегашната дясна ръка на Тръмп – Марко Рубио, който казва „има нещо там“ и всички настръхваме :))
Филма е сниман преди ТРИ години и е сглобен, така че да изглежда мистериозно. Дори самия Рубио, наскоро каза че това „това е било отдавна“ и „нещата са леко нагласени“ и от сегашната си позиция не може да каже нищо повече. ХАХА, моля те спри да очакваш истина от подобни актьори!
ТУК Е ТОЧНО ОБРАТНОТО – ако има гнила конспирация ще я компостираме без никаква жал и емоционална привързаност. Света се превърна в едно Шоу, което използва всички възможни средства, за да втълпява на зрителите си, че всичко това е „нормално“ и друг начин НЯМА.
Авторите на филма за голямото разкритие на извънземни, са супер свързани с тоталния палячо Ави Льоб, който от своя страна се води Харвардски специалист и едва ли не има право да говори Интензивни Тъпотии вече 2 месеца.
Продуцента на филма се казва Dan Farah и също така е продуцент на Ready Player One. Има и друг документален филм „Феноменът“, който е с разкази на очевидци на НЛО. Тук включваме и Спилбърг, който е холивудското острие формирало образа на извънземните у нас.
Дори не е нужно да задълбаваме по тия теми толкова много, защото нещата не са толкова трудни – от теб зависи как чуваш думите на лъжеца.
Можем да завършим с една от най-тъжните новини...
Биткойна няма да ни спаси... хахха
Децентрализираната крипто система е поредния проследяващ механизъм, който беше пробутан в алтернативните среди и без съмнение много хора забогатяха. Вече съвсем не е алтернативно, а направо си е МейнСтрийм и ако не знаеш за какво иде реч – следващите години ще има да разтягаш големи теории как това е Новото Злато... Играх го тоя сценарии – доста е плосък.
Това заради което беше създаден биткойна, сега се обръща наопаки и така да се каже – проявява същността си на измамник – поредния Хермес по пътя, който не трябва да приемаме като „лошия“ – той просто е там за да ни каже, такава му е ролята.
Дигиталното ID и CBDS вече са инсталирани и в другите държави се ползва. Всички конспирации се случват една по една и това може да ни обезнадежди ако продължим в същите темпове, а не искам да си представям кои точно конспирации предстоят да се случат.
В България се цикли страшно около избори и протести, което прави тези текстове доста „странични“ и би трябвало да предизвикат мижав интерес.
Не са ми приятни родните артисти и за това пускам едно кратко съобщение, че Париж ще прави голям подарък на Америка – Атлас.















